Pałac i Hotel Wiśniewski- dlaczego warto do nas przyjechać?

„Pałac Wiśniewski” to kameralny hotel położony w centrum Piekar Śląskich. Oferuje 19 komfortowych i eleganckich pokoi oraz dobrą atmosferę. Od 11 lat przyjmuje gości, którzy szukają spokojnego miejsca w pobliżu dwóch dużych parków, bezpieczeństwa i łatwo dostępnych miejsc parkingowych. Goście doceniają przytulne wnętrza, pełne bufety śniadaniowe i dobrą kawę. Cenią sobie również łatwy dojazd do hotelu z północnej części aglomeracji śląskiej.

Lokalizacja

Hotel - Restauracja "Pałac Wiśniewski" znajduje się w samym centrum Piekar Śląskich naprzeciwko sporego parku oraz w otoczeniu Sanktuarium Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Ponadto od Katowic - Pyrzowic dzieli to miejsce około 25 km, a do centrum Katowic jedynie 16 km. Kolejnym atutem jest bliskość autostrad A1 i A4.

Co oferuje sam hotel?

Hotel Pałac Wiśniewski łączy tradycję, niezwykłą elegancję i niepowtarzalny styl. Jest to komfortowy hotel, który dysponuje 19 pokojami typu standard, pokojami typu superior oraz apartamentami. Sam hotel oferuje eleganckie i komfortowe wnętrza. Dysponujemy w sumie 40 miejscami noclegowymi w pokojach jedno-, dwu- i rodzinnych oraz pokojach typu superior i apartamencie. Wszystkie pokoje posiadają: łazienkę z prysznicem i pełnym komplet ręczników z suszarką do włosów, telewizor 32 cale, bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz sejf (w recepcji bezpłatnie). W cenę pokoju standardowego wliczone jest śniadanie w formie ciepłego i zimnego bufetu, które serwowane jest od 7:00 do 10:00. W zależności od indywidualnych potrzeb Gości śniadania mogą być podawane również we wcześniejszych godzinach, po uprzednim ustaleniu. Goście mogą zameldować się od godziny 14:00. Pokój może być zajęty do godziny 11.00 dnia następnego. Akceptujemy następujące płatności kartą kredytową: American Express, Visa, Mastercard, Diners Club, JCB, Maestro.

Restauracja w Hotelu

Znajdująca się w Hotelu restauracja (zobacz restaurację) oferuje doskonały wybór dań kuchni polskiej i europejskiej, który zadowoli nawet najbardziej wymagających gości. Hotel dysponuje też pokaźną salą bankietową, która zachwyca eleganckim wnętrzem, dzięki czemu idealnie nadaje się na spotkania firmowe, konferencje i uroczystości rodzinne. Może gościć imprezy dla 25 osób. Inna i zupełnie romantyczna atmosfera panuje w innym pomieszczeniu - piwnicy z winami. Kominek nadaje wyjątkowego, stylowego charakteru.
restauracja hotel-wisniewski
Dodatkowym atutem jest bezpośrednie wyjście do ogródka letniego. Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę palac-wisniewski.pl i dowiedź się, jak może wyglądać Twoje wymarzone miejsce! Największym atutem hotelu jest duża sala balowa, na którą składa się restauracja oraz parkiet taneczny. Tutaj warto zabrać ze sobą eleganckie szpilki /pl/szpilki-eleganckie/. Nadaje się na duże i eleganckie przyjęcia, spotkania i wesela. Efektownie urządzone wnętrza oraz kunszt gastronomiczny gwarantują zadowolenie naszych klientów. Sala ta może pomieścić nawet 120 osób. Jest klimatyzowana i posiada dobre oświetlenie oraz bezpośredni dostęp do ogrodu. Dodatkowym atutem jest hotelowy ogródek, który w miesiącach letnich pozwala zrelaksować się przy filiżance kawy lub dobrym piwie. Można do niego wejść bezpośrednio z sali balowej i winnicy.

Kilka słów o samej miejscowości Piekary Śląskie

Miasto Piekary Śląskie (zobacz więcej na temat Piekar)znajduje się w północnej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, leży w południowo-zachodniej Polsce. Podstawą funkcjonowania gospodarki jest wydobycie węgla kamiennego i cynku oraz obróbce ołowiu. Piekary zamieszkuje około 60 000 mieszkańców na obszarze 3967 ha. Dla Ślązaków Piekary Śląskie są ośrodkiem kultu maryjnego. Nie tylko oni, ale także katolicy z całego kraju i z zagranicy przyjeżdżają tu, by modlić się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Piekarskiej, największym skarbem bazyliki.

Piekary Śląskie – dużo zieleni

Nieco zaskakujące jak na śląskie miasteczko, w Piekarach jest dużo zieleni. Zadbano o zieleń osiedli, parków, zieleni i trawników. Ośrodek Sportu i Rekreacji, pięknie położony na obszarze około 10 ha, stał się miejscem chętnie odwiedzanym. Kilka szlaków pieszych opuszcza miasto w różnych kierunkach. W Piekarach znajduje się 30-metrowy kopiec, który upamiętnia Powstanie Śląskie. Pomysł na jego wybudowanie sięga 1930 roku, w którym przypada 10. rocznica wybuchu II Powstania Śląskiego. W budowie wzięli udział dowódcy oddziałów III powstania, powstańcy wielkopolscy, a także uczestnicy powstania styczniowego. Piekary Śląskie są idealnym miejscem na krótkie wycieczki nad jezioro Rogoźnik, leżące zaledwie 5 km od miasta i zapewniające wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Warto również włączyć do swojej trasy Świerklaniec, ze względu na wspaniały „Pałac Kawalerski”, zbudowany w XIX wieku.

Galeria zdjęć Hotelu